Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mkchemia.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju dane trzeba podać przy zmianie dystrybutora gazu jeśli chcemy uzyskać korzystną propozycję?

  • Posted on: 19 October 2022
  • By: addmean
Coraz więcej jest zmian sprzedawcy gazu. Odbiorcy dostrzegają, że w sprawie wyboru optymalnej propozycji gazowej, aktywność może przynieść zyski finansowe.


Na rynku gazu tak jak to się dzieje na rynku energii elektrycznej, cena na sprzedaż paliwa gazowego jest uwolniona, lecz stawki za dostawę musi potwierdzić prezes Urzędu Regulacji Energetyki.




Podobna jest także procedura zmiany sprzedawcy. Przede wszystkim przy podpisaniu umowy z nowym sprzedawcą gazu nie jest wymagane zawieranie dwóch oddzielnych kontraktów, z których jeden jest zawierany na sprzedaż a drugi na dostawę. Ten, kto zawrze kompleksową umowę z nowym dostawcą gazu, będzie otrzymywał jedynie jedną fakturę. Obrót gazem jest to aktywność koncesjonowana a oznacza to, że dostawca, który oferuje zawarcie umowy na sprzedaż gazu, musi posiadać koncesję. Sprzedaż gazu tak jak sprzedaż energii elektrycznej odbywa się na zasadzie TPA, gdyż dostawca oprócz koncesji, posiadać powinien także umowę z odpowiednim operatorem przesyłowego systemu albo systemu dystrybucyjnego.


klawiatura
Author: www.spolecznieodpowiedzialni.pl
Source: www.spolecznieodpowiedzialni.pl


Konsument zmieniający sprzedawcę gazu posiada nadzieję na otrzymanie atrakcyjnej propozycji. Do przygotowania tego typu oferty sprzedawca potrzebował będzie informacje, które odnaleźć można by na Fakturach lub dirt bike 250 cc dotychczasowej umowie. Jest to 12-to miesięczne zużycie gazu, które wyrażone jest w kWh w pojedynczych grupach taryfowych w podziale na miesiące. Jest to także moc umowna, która jest definiowana dla pojedynczych punktów poboru. Informacją jest również czas obowiązywania obecnej umowy, a także termin faktu rozwiązania tej umowy. Jest to także informacja, do którego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa jest przyłączony punkt poboru.




Żeby sporządzić dokładniejszą wycenę oraz w większym stopniu korzystną dla odbiorcy, informacje należy przekazać osobno do każdego punktu poboru gazu. Precyzyjne określenie obu takich parametrów będzie pozwalało na uniknięcie ewentualnych kar, które wiążą się z przekroczeniami albo z niepełnym wykorzystaniem mocy oraz gazu.